g2

email  sitemap

Stovykla ,,Mums rūpi”

IMG 2614 (2)

Liepos 18–22 d. Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA) ir JAV ambasada Vilniuje organizavo tarptautinę Vertybių formavimo stovyklą ,,Mums rūpi” (angl. Values Education Camp ,,We Care”) Alytaus rajono Dvarčėnų dvare, prie Suvingio ežero.

Liepos 18–22 d. Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA) ir JAV ambasada Vilniuje organizavo tarptautinę Vertybių formavimo stovyklą ,,Mums rūpi” (angl. Values Education Camp ,,We Care”) Alytaus rajono Dvarčėnų dvare, prie Suvingio ežero. Kartu su bendraamžiais iš kitų 5 Lietuvos mokyklų, JAV Charles Wright akademijos ir Lenkijos Swidnik gimnazijos atstovais stovykloje kartu su anglų kalbos mokytoja Dalia Krasauskiene dalyvavo ir 6 Kruonio gimnazijos devintokai: Kamilė Stasionytė, Vaida Bendaravičiūtė, Arnas Pūras, Jaunius Kaluževičius, Tadas Cikanavičius ir Naglis Noreika . Iš viso stovykloje dalyvavo 48 mokiniai, 10 mokytojų, 2 savanoriai.

Kiekviena stovyklos diena buvo turtinga ir turininga veiklomis, patirtimis bei komandiniu darbu. Pirmąją stovyklos dieną dalyviai, žaisdami įvairius žaidimus, susipažino. Stengėmės kuo daugiau sužinoti apie savo bendraamžius iš kitų mokyklų, piešėme vieni kitų portretus ir pradėjome kurti ,,Draugystės paštą” – pagaminome didelius vokus, ant jų užrašėm vardus, nupiešėm portretus su trumpu aprašymu apie stovyklos narį,  pakabinome mūsų veiklos salėje.Ten visa savaitę dėjome draugams žinutes, mažus suvenyrus ar saldumynus. Vėliau dirbdami komandose sukūrėme stovyklos taisykles, o dieną užbaigėme stovyklos laužo uždegimo ceremonija.

Dūdmaišio muzika ir barbenimas į langus – taip prasidėdavo kiekvienas stovyklos rytas. Pasimankštinę, skaniai ir sočiai papusryčiavę pradėjome antrąją dieną stovykloje. Jos tema “Šalys ir kalbos”. Kiekvienos dienos pradžioje užrašydavome dienos klausimus ant lapelių ir klijavome juos ant Pažinimo medžio. Vakare, aptardami dienos veiklas, lapelius pakeitėme žiedais, kuriuose trumpai aprašėme dienos įspūdžius ir patirtis.

Antrąją dieną sužinojome, kas bus mūsų slaptas draugas, kuriuo rūpinsimės visą savaitę. Šios dienos veiklos – viktorinos apie 3 šalis – Lietuvą, JAV ir Lenkiją, Jeopardy žaidimas. Mokiniai dirbo komandose, geriausiai į klausimus atsakiusios komandos buvo apdovanotos JAV ambasados Vilniuje prizais. Po pietų sulaukėme svečių iš JAV ambasados, kurie paspasakojo apie amerikietišką futbolą (vėliau stovyklautojai turėjo galimybę jį išbandyti aikštelėje), taip pat apie Kalifornijos ir Naujosios Anglijos valstijas.

Vakare stovyklautojai smagiai praleido laiką pasakodami bei vaidindami populiarias Lietuvos, Amerikos ir Lenkijos legendas. Daugelis komandų pasirinko inscenizuoti Lenkijos legendą, tačiau nugalėjo grupė suvaidinusi legendą apie Gedimino pilį. Nugalėtojams buvo įteikti JAV ambasados Vilniuje prizai.

Trečiosios dienos tema – asmeninės, socialinės ir globaliosios vertybės. Dirbdami mažose grupelėse, mokiniai nusprendė, kurios vertybės jiems yra svarbiausios ir pateikė svarius argumentus savo prioritetams. Toliau veikla tęsėsi dalyvaujant simuliaciniame žaidime, kur mokiniai atliko skirtingų socialinių statusų žmonių vaidmenis, siekiant nustatyti, kaip žmonių socialinė padėtis ir iš anksto susidariusi nuomonė daro įtaką priimant sprendimus.

Mokiniai puikiai praleido laisvalaikį gamtoje. Stovykloje buvo puikios sąlygos žaisti įvairius žaidimus – tinklinį, futbolą, krepšinį, badmintoną, lėkščiasvydį, biliardą. Na, o atsigaivinti visus kvietė šiltas Suvingio ežero vanduo.

Kaip ir kiekvieną dieną, trečiadienį sulaukėme svečių iš JAV ambasados. Šįkart mus aplankė Fulbright mainų programos alumnas Vytis Silius, kuris kalbėjo kaip vystyti vertybes ir kaip svarbu suprasti ir gerbti kitų žmonių vertybes.

Meghan Luckett JAV ambasados viešųjų reikalų specialisto padėjėja organizavo žaidimą, kuris parodė mūsų didelės grupės įvairovę, ir pabrėžė, kad kartu mes galime įveikti visas kliūtis. Per "trivia" žaidimą sužinojome, kad tikslus galime pasiekti, kai dirbame kartu, kai skirtingų tautybių, amžiaus ir interesų asmenys dalinasi savo žiniomis ir patirtimi.

Popietę praleidome diskutuodami apie tai, kas mus skaudina ir žeidžia, kas “sudaužo” mums širdį ir kaip tai galima ištaisyti. Nors atsiprašymas, pagalba, užuojauta, gražūs žodžiai gali palengvinti mūsų skausmą, tačiau randai širdyje išlieka. Išreikšdami savo mintis apie “sudužusias” širdis, mokiniai sukūrė ketureilius. Balsuodami, mokiniai išrinko geriausio ketureilio autorius. Jie buvo apdovanoti JAV ambasados prizais.

Dieną baigėme dirbdami grupėse ir kurdami stovyklos vėliavą.

Ketvirtadienis stovykloje – teisių ir atsakomybių diena. Ryto gimnastikos metu amerikiečiai pristatė naują žaidimą "Princess" (liet. Princesė), kuris pridėjo humoro ir linksmumo elementą, nes mokiniai turėjo sudaryti įvairių dydžių grupes, greitai reaguoti, kad nebūtų pašalinti iš žaidimo.

Mokiniai sužinojo apie Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos kilmę ir turinį, dalyvavo viktorinoje. Be to, kiekvienas mokinys prisiėmė konkretaus asmens vaidmenį bendruomenėje. Atsakydami į klausimus, jie žengė žingsnį į priekį, atsižvelgiant į privilegijas, kurias jiems suteikė jų bendruomenė. Stovyklos vadovai paskatino apmąstymus apie tai, kaip kiekvienas žmogus suvokia kiekvieną vaidmenį, kodėl jie galėjo žengti žingsnį į priekį, kodėl ne, o tada grupė aptarė, ar žaidimas tiksliai atspindi gyvenimo situacijas, ir nustatė, kokios žmogaus teisės yra ignoruojamos ar vertinamos atsižvelgiant į žmonių socialinę padėtį , rasę, religiją.

Vakare stovykloje skambėjo muzika, stovyklautojai smagiai leido laiką mokydamiesi lietuviškų šokių ir žaidimų.

Išaušo penktadienis. Tai diena, skirta ekologijai. Po įvado į temą mes persikėlėme į teniso kortus, kur mokinių grupės varžėsi, kas greičiausiai ir tiksliausiai išrūšiuos atliekas. Po konkurso mokiniai įvertino savo atsakymus ir aptarė skirtingus perdirbimo būdus, kokiais būdais mes galime padėti išspręsti ekologines problemas.

Aptarę aplinkosaugos problemas, toliau tęsėme veiklą apie svarbių gamtos, kultūros, istorijos paveldo objektų išsaugojimą. Mokiniai, sužinojo apie 25 UNESCO pasaulio paveldo objektus, tokius kaip Didysis barjerinis rifas, Maču Pichu, Didžioji siena ir kt. Veiklą apie UNESCO paveldą mokiniai užbaigė Kahoot viktorina.
Popietę mokiniai praleido Merkinėje, kur gėrėjosi kraštovaizdžiu nuo apžvalgos bokšto bei Merkinės piliakalnio. Čia mokiniai parodė savo išmonę fotografuodami grupės narius bei gamtos objektus. Vakare buvo apdovanoti smagiausių ir išradingiausių nuotraukų autoriai.

Prie stovyklos laužo liejosi gitaros garsai, skambėjo lietuviškos, angliškos bei lenkiškos dainos.

Šeštadienio veikla buvo skirta mūsų visuomenei. Ją pavadinome “Ateitis mūsų rankose”. Pirmojoje veikloje mokiniai sužinojo apie tarptautines organizacijas: UNESCO, UNICEF, INTERPOL, GYDYTOJAI BE SIENŲ, jų susikūrimą bei veiklą. Po diskusijos mokiniai išreiškė savo nuomonę apie tai, kokioje organizacijoje labiausiai norėtų savanoriauti ir kodėl.

Tęsdami mokymąsi apie komandinio darbo galią, mokiniai dirbo kartu statydami bokštus, statybai naudodami žurnalus, lipnias juosteles, virveles, klijus ir žirkles. Jie dirbo kartu, siekdami sukurti aukščiausią struktūrą. Grupė, kuri pastatė aukščiausią ir stabiliausią bokštą, buvo apdovanota šokoladiniais aukso medaliais.
Po pietų šiltai pasitikome JAV ambasados politinį / žmogaus teisių pareigūną Tedą Janį (angl. Ted Janis), kuris kalbėjo su mumis apie Jungtinių Tautų žmogaus teisių deklaraciją, jos istoriją ir reikšmę visame pasaulyje ir pabrėžė, kad paaugliams tenka svarbi misija, nes ateityje jie formuos savo šalių ir pasaulio ateitį.
Ted Janis įteikė stovyklos dalyviams JAV ambasados išduotus dalyvių pažymėjimus.

Sekmadienio naktį daugelis mūsų nemiegojome. Artėjo laikas atsisveikinti, o dar taip norėjosi pabūti kartu, tad šokome, žaidėme, dainavome ir tiesiog klabėjome iki paryčių. Ryte, stovyklautojai padėkojo Dvarčėnų dvaro šeimininkams, valgyklos darbuotojams ir vadovams.

Tada, tęsdami dėkingumo temą, mokiniai parašė laiškus ambasadorei Hall, kuriuose aprašė, ką jie patyrė ir ko išmoko stovykloje, padėkojo ambasadai už paramą stovyklai. Prieš atsisveikindami, išsiaiškinome savo slaptą draugą bei parašėme komplimentus ir linkėjimus savo naujiems draugams.

Buvo liūdna ir graudu, kad stovykla baigėsi, kad reikia išsiskirti su ką tik sutiktais mielais ir nuoširdžiais žmonėmis. Stovykla “We Care” (liet. “Mums rūpi”) baigėsi. Ji suteikė mums daug naujų idėjų, naujų patirčių, leido patobulinti asmenines ir socialines kompetencijas, anglų kalbos bendravimo įgūdžius ir, svarbiausia – įrodė mums, kad kartu mes – jėga, kad dirbdami drauge galime padaryti pasaulį geresniu.

Visos Kaišiadorių r. Kruonio gimnazijos stovyklos dalyvių vardu dėkojame LAKMA ir jos Prezidentei Eglei Petronienei, JAV ambasadai Vilniuje už stovyklos organizavimą ir nuoširdų rūpinimąsi jaunimu ir pasaulio ateitimi.

Informaciją pateikė Dalia Krasauskienė, Kaišiadorių r. Kruonio gimnazijos anglų kalbos mokytoja.

  • 37564136_2074841952540011_5880379131002093568_n
  • 37642082_220659395440912_6890968413011705856_n
  • IMG_2319
  • IMG_2614 (2)
  • IMG_2777
  • We Care Camp - PRINT-115
  • vec v

Simple Image Gallery Extended

English
rugsėjo 2020
PATKPŠS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930


PAMOKŲ LAIKAI

1. 08.00 - 08.45

2. 08.55 - 09.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

Kontaktai

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Adresas:
Darsūniškio g. 11, Kruonis,
Kaišiadorių r.
Įstaigos kodas 190596857 Juridinių asmenų registras
Tel. Nr. 8-346-57326
El. paštas:
kruonio.gimnazija@kruonio.kaisiadorys.lm.lt
 

Statistika

Lankytojai
1
Straipsniai
143
Straipsnių peržiūrėjimai
62136

Dabar lankosi

Prisijungę 40 svečių ir narių nėra